Профілактика переломів
Головне під час проведення профілактики крихкості кісток - це правильно підібране для літньої людини харчування. Оскільки саме недоотримане число корисних речовин і призводить до того, що розвивається остеопороз. Це походить від того, що в організмі бракує кальцію. Тому в харчуванні кожної людини похилого віку обов'язково має бути молоко (хоча б по 1 склянці на день). Так як у ньому міститься необхідна кількість кальцію.
Як правило, у хворих на остеопороз дуже багато і часто трапляються переломи, в основному при кожному падінні, тому що всі їх падіння пов'язані через порушені координації руху і запаморочення.
Для того, щоб хворого на остеопороз застерегти від частих переломів, йому варто дотримуватися певних правил під час підняття тяжкості. Тобто піднімати таким чином, щоб вся напруга була на м'язи стегон, а не м'язи спини. Оскільки спина буде пряма в момент підняття тяжкості, тобто ймовірність того, що травмуються хребці. Адже саме в такому положенні вони вишикувані в ряд і все навантаження на хребці розподіляється нерівномірно.
Відновлення після перелому
Як правило, велика кількість переломів відбувається у зимовий період. А найшвидше переломи гояться у дітей та молодих людей віком до 20 років, ніж у літніх людей. Та ще якщо порушено кровообіг – то тоді й у два, а то й утричі повільніше.
Якщо Ви зробили рентген, і лікар побачив, що на тій ділянці, де стався перелом, утворилася кісткова мозоль, то сильно не радійте. Тому що вона може виникнути з обох боків зламаної кістки окремо. Найголовніше, щоб на цьому місці було торкання кісток. Тоді їхнє зрощення розпочнеться з першого ж дня. А бувають і такі випадки, що просто необхідно робити операцію і між зламаними частинами кістки ставити пластину для того, щоб кістки швидше зросталися.
Наслідки переломів
Хотілося б зауважити, що у людей похилого віку вивихів зовсім не буває. Тому що, на тому місці, де в молодої людини може статися вивих, у людини похилого віку обов'язково буде перелом. І це пов'язано з тим, що у кожної людини з віком знижується еластичність суглобової тканини і в результаті призводить до того, що зв'язки розриваються і кістки ламаються.
І, як правило, переломи у людей похилого віку завжди тягнуть за собою загострення вже наявних гострих захворювань і патологій інших життєдіяльних систем і внутрішніх органів. А також варто розуміти і знати, що якщо перелом вже є, то це означає, що потрібно чекати з упевненістю на 95% ускладнення хронічних патологій, що вже існують. Якщо стан здоров'я погіршується і хворому необхідно змушений тривалий час дотримуватися постільного режиму, то радимо Вам звернутися до приватного будинку для літніх людей.
Переломи у людей похилого віку
Переломи – це часта проблема літніх людей. У них вони трапляються набагато частіше, ніж у молодих людей, тому що в їх віці відбувається більше вимивання кальцію з кісток, а до того ж вони частіше падають, через вік, появу слабкості в м'язах, запаморочення та інших ознак.
Ще однією важливою причиною, через яку виникають переломи у людей похилого віку - це віковий остеопороз. Основними його ознаками є збільшена поява крихкості і ламкості в кістках. В основному через остеопороз завжди трапляються переломи, тому що з віком тканини кісток стають дуже крихкими, прорідженими, губчастими і втрачають свою щільність, через що в результаті у літніх людей трапляються в основному внутрішньосуглобові або навколосуглобові переломи.