Пневмонія у літніх людей. Рекомендації щодо профілактики та лікування
Пневмонія, або запалення легенів, у молодих людей зазвичай проходить без серйозних ускладнень, якщо лікування розпочато вчасно. Однак запалення легенів у літніх людей може бути досить небезпечним. За статистикою, кожен другий старий після пневмонії стикається з різними ускладненнями.
Причини пневмонії у літніх людей пов'язані переважно з вірусними, грибковими або бактеріальними інфекціями. Крім того, вдихання токсичних речовин також може спричинити запалення. У літніх людей ризик виникнення пневмонії вищий через наявність хронічних захворювань і погіршення захисних функцій організму.
Серед чинників, що сприяють розвитку пневмонії у престарілих, можна виділити такі: цукровий діабет у літніх людей, серцева недостатність у літньому віці, хронічні захворювання дихальних шляхів (як-от бронхіальна астма), захворювання центральної нервової системи, низька активність літніх людей, онкологічні захворювання в людей похилого віку, застосування препаратів, що ослабляють імунітет, бактеріальні інфекції та ускладнення після інших інфекційних захворювань, якщо літнім людям важко переносити високу вологість, та інші.
Симптоми пневмонії у літніх людей:
- Біль або дискомфорт у ділянці грудей.
- Легка лихоманка.
- Відчуття нестачі повітря і утруднене дихання.
- Кашель у літньої людини.
- Загальне погіршення самопочуття, апатія і стомлюваність.
- Втрата апетиту.
- Нетримання сечі (характерно саме для літніх людей).
- Лікування пневмонії в літніх людей
Лікування пневмонії у людей похилого віку в приватному пансіонаті в Дніпрі "Затишний дім" є складним завданням через супутні хронічні захворювання. Терапія запалення легенів у будинку для літніх людей включає:
- - стримування розвитку інфекції;
- - корекція дихальної недостатності;
- - усунення інтоксикації та її проявів.
Особливу увагу приділяють прийому антибактеріальних препаратів. Лікар у будинку для літніх людей ретельно підходить до призначення антибіотиків у разі пневмонії в літніх. Вибір конкретного препарату залежить від результатів аналізів і типу збудника інфекції. На додаток до антибіотиків, лікування пневмонії у літнього в пансіонаті може включати такі медикаменти: глікозиди, імуноглобуліни, гепарин, а також препарати проти аритмії. Після стабілізації стану літнього в разі запалення легенів йому можуть призначити бронхолітики, відхаркувальні засоби та муколітики.
Якщо ви доглядаєте за літнім родичем у домашніх умовах і ваш близький захворів на пневмонію, дуже важливо вчасно звернутися до лікаря і почати лікування. Якщо лікування розпочато пізно або проведено неповністю, можуть виникнути ускладнення, такі як набряки, сепсис, респіраторні синдроми і плеврит.
Пневмонія у літніх людей - серйозне і небезпечне захворювання, що часто супроводжується ускладненнями. Тому важливо звернутися по медичну допомогу за перших ознак запалення легенів і не займатися самолікуванням. Правильне і своєчасне лікування є ключем до успішного одужання.