Особливості догляду за літніми людьми після хірургічного втручання
Не кожна людина після хірургічного втручання зможе про себе подбати. Полосні операції, остеотомії, видалення ракових пухлин часто великі і торкаються великої кількості великих кровоносних судин. Коли після операції потрібен постільний режим, то дуже велике значення має якість догляду за хворим. Якщо догляд організований професійно, процес реабілітації пройде швидше і без ускладнень. Найбільш поширеним ускладненням є інфікування ран, утворення пролежнів та застійної пневмонії. Особливо сприйнятливі до різних ускладнень люди похилого віку, у яких слабкий імунітет. Щоб цього не сталося краще довірити догляд спеціалістам, які працюють.
Основним в організації догляду за людиною похилого віку після операції є обробка післяопераційних ран пацієнта, катетерів і дренажу. Щоб знизити ризик потрапляння інфекції в рану, важливо постійно стежити за станом пов'язки. Бажано, робити пов'язку так, щоб вона не сповзла, і не відкривала рану. У процесі перев'язки необхідно контролювати стан швів на ознаки ускладнень:
- вести контроль дренажної системи та характер виділень по дренажних трубках;
- стежити за процесом загоєння рани і при найменших ознаках кровотечі викликати лікаря;
- обов'язково повідомити лікаря, якщо підвищилася температура тіла хворого та з'явилися пульсуючі болі в області шва.
Медпрацівники пансіонатів для літніх людей у Дніпрі поінформовані про всі необхідні заходи під час догляду за хворим після операції.
Своєчасний прийом знеболюючих препаратів допоможуть усунути больові відчуття після операції. Стрес, отриманий від болючого синдрому, може істотно затягнути процес одужання. Тому важливо стежити за схемою прийому медикаментів, прописаних лікарем. У пансіонатах для літніх людей у Дніпрі суворо ведеться контроль прийому ліків та дотримання всіх рекомендацій лікаря. При внутрішньовенній крапельниці необхідно приймати антибіотики, щоб уникнути появи інфекції.
Обмеження рух може призвести до такого ускладнення, як пролежні. Необхідно ретельно стежити за чистотою тіла, регулярно перевертати з боку на бік. Обробляти проблемні ділянки шкіри та підкладати надувні та м'які подушечки, для зменшення тиску на проблемну зону. Важливо ще вчасно та правильно обробляти спеціальними засобами для обробки пролежнів.
Коли людина похилого віку зовсім малорухливий, особливо в період відновлення після операції може виникнути застійна пневмонія. Ризик розвитку застійної пневмонії особливо високий у пацієнтів похилого віку, змушених проводити тривалий час на спині. Відбувається застій венозної крові, що погіршує процес відкашлювання. Саме тому так важливо, щоб догляд у післяопераційний період був організований правильно і під наглядом фахівців. Догляд повинен обов'язково включати профілактичні заходи – вправи для активізації кровообігу, пасивну гімнастику, прокашлювання та глибоке дихання. Висококваліфіковані медсестри та доглядальниці пансіонатів для літніх людей у Дніпрі мають великий досвід післяопераційного догляду за пацієнтами різного віку та здатні подбати про всі аспекти успішної реабілітації після хірургічних втручань.