Приватний дім престарілих у Дніпрі

 

Пансіонат для людей похилого віку та інвалідів Приватний дім престарілих Затишний Дім Цілодобовий догляд за лежачими хворими Послуги нянечки та доглядальниці

 

Як можна підтримувати добрі стосунки з людиною похилого віку після того, як її помістили в будинок для людей похилого віку?

Пристойний відпочинок у похилому віці - мета проживання в будинку для людей похилого віку. Однак навіть найкращі умови та відмінний догляд не в змозі задовольнити одну з основних потреб літніх людей, міцні та теплі стосунки із сім'єю. Отже, що ви можете зробити, щоб підтримувати добрі стосунки з родичем, який живе в будинку для людей похилого віку? Завдяки багаторічному досвіду ми можемо поділитися порадами, які допоможуть зберегти сімейні узи за нових умов.

Близькі стосунки з родичами – одна з найважливіших цінностей для людей похилого віку. Хоча в центрах по догляду люди похилого віку мають більше можливостей для знайомства та зближення з людьми своєї вікової групи, контакти з сім'єю дуже сильно впливають на їх благополуччя, психічний стан і, отже, також на їх здоров'я.

Місце, орієнтоване відвідування

Збереження сімейних зв'язків слід враховувати ще на етапі вибору закладу та догляду за літніми людьми. Вибираючи конкретний будинок для людей похилого віку, вам необхідно звернути увагу на елементи, які будуть важливими для інтенсивності та якості контактів - пропоновані умови зустрічі, організацію зручного догляду та розташування.

Як правило, найкращим рішенням є вибір найближчого до сім'ї та будинку місця, де літня людина жила до переїзду. Крім якості та ціни послуг, це критерій, який найчастіше враховують замовники. Невелика відстань сприяє інтенсивності контактів – родичі можуть без особливих зусиль відвідувати своїх батьків, бабусь та дідусів та насолоджуватися короткими, але частими зустрічами з ними. У такій ситуації ви можете прийти поодинці чи парами, а не всією сім'єю.Вона сприяє атмосфері близькості, легше виявляти прихильність і говорити про проблеми. Тому сім'ї найчастіше вибирають об'єкти в тому самому місті, де вони живуть, або в безпосередній близькості до можливості ефективного транспорту. Однак, коли сім'я розосереджена, варто врахувати місце, де будинок для людей похилого віку зручно розташований для всіх членів сім'ї.

Важливим елементом, що вимагає перевірки, є також організаційна підготовка будинку для людей похилого віку до прийому гостей. У центрах для людей похилого віку має бути впорядковане місце для зустрічей - спеціальна кімната зі столами, зручними стільцями та кріслами тощо. Одночасні відвідування багатьох постояльців є частиною повсякденного життя в будинках для людей похилого віку, особливо в передсвяткові періоди.

Також радимо звернути увагу на безпосереднє оточення об'єкту. На околицях повинні бути місця для зустрічей і відпочинку, щоб у хорошу погоду можна було провести час. Додатковою перевагою є приємне оточення – це можливість приємної прогулянки та робить відвідування більш привабливим.

Радимо перевірити, чи допускає центр щоденні відвідування та чи є у нього будь-які обмеження щодо цього. Також важливо мати можливість безпосередньо зв'язатися з опікуном за телефоном. Завдяки цьому ви можете швидко реагувати на кризові ситуації. Деякі заклади також дозволяють відвідувачам приносити із собою собак або інших тварин, з якими люди похилого віку емоційно прив'язані.

План відвідування сім'ї

Члени багатодітних сімей мають надати хоча б орієнтовний графік відвідувань. Буває, що деякі дні у пенсіонера збирається велика група родичів і друзів, а потім довго ніхто не з'являється. Відвідування кількох або десятка людей - це приємний і важливий сімейний захід, але варто замислитися, чи не будуть вони кращими для літньої людини, їх буде менше, але будуть більш часті відвідування. Радимо вибрати останній варіант, але він вимагає хорошого спілкування між родичами та навіть планування візитів.

Проте близькі стосунки – це не лише відвідування центру. Також важливі дзвінки, які можна здійснювати телефоном. Часто, однак, недостатньо озброїти літню людину смартфоном, для багатьох із них використання сучасного обладнання є серйозною перешкодою. Перш ніж переїхати в будинок для людей похилого віку, переконайтеся, що люди похилого віку знайомі з новою технологією і знаходять час для вивчення. Хоча це може зустріти опір з боку літніх людей, варто переконати їх використовувати телефон або смартфон. Наш досвід показує, що всі люди похилого віку, подолавши цей бар'єр, відчувають задоволення і покращують якість життя. Ще більше зусиль і часу потрібно, щоб переконати людей похилого віку використовувати ноутбуки і користуватися Інтернетом. Запевняємо, що це варто зробити, хоча шлях до успіху в цьому випадку є більш тривалим і складним, але позитивні ефекти завжди приносять велике задоволення і покращують контакти.

Цікаві розмови, спільні інтереси

Проживання в будинку для людей похилого віку допомагає підопічним налагодити нові відносини, але вони не замінять сімейного узу. Візити та розмови з родичами необхідні підтримки цих відносин. Літні люди повинні, як і раніше, почуватися важливими членами сім'ї та мати свою роль. Зустрічі та розмови з родичами повинні переконати їх у тому, що вони, як і раніше, важливі для своїх родичів.

Так що навіть у дрібницях варто звертатися до них за допомогою чи порадою. Ви можете попросити у них рецепт вашої улюбленої страви або навіть попросити їх написати сімейну кухонну книгу. Вони розкажуть, як обробляти ділянку, як зв'язати светр або як приготувати розчин на зиму. Саме люди похилого віку найкраще знають історію сім'ї і вміють розповідати про неї довго - можуть записати або скласти генеалогічне дерево. Їм важливо знати, що їхні історії комусь цікаві.

Відвідування не повинні бути нудними. Так що ви можете урізноманітнити їх, граючи в настільні ігри або разом розгадуючи кросворди. Якщо ми подивимося той самий серіал, розмова про долі героїв урізноманітнить час обох сторін. Загальні інтереси та розмови зміцнюють зв'язки і не дають людям похилого віку почуватися ізольованими, навіть якщо вони більше не живуть з рештою сім'ї.

 

Facebook

Пансіонати в Україні