Приватний дім престарілих у Дніпрі

 

Пансіонат для людей похилого віку та інвалідів Приватний дім престарілих Затишний Дім Цілодобовий догляд за лежачими хворими Послуги нянечки та доглядальниці

 

Проблеми із зором у людей похилого віку

Є багато проблем, з якими стикаються люди похилого віку. На жаль, не всі з них можна повністю усунути, але усвідомлення їх виникнення, а також знання можливих причин та варіантів лікування є надзвичайно важливими. Які захворювання очей найчастіше зустрічаються у людей похилого віку, які проживають у хоспісі?

Глаукома чи сліпота

Одна з найсерйозніших проблем із зором – це добре відома глаукома, яка, якщо її не лікувати, відносно швидко призводить до повної сліпоти. З його появи поступово погіршується зір і звужується поле зору. Хворий скаржиться на біль, свербіж в очах та їхнє сильне почервоніння. Крім того, характерною ознакою є післясвічення, так званий ореол навколо об'єктів, що випромінюють світло. Найчастіше глаукомою страждають люди похилого віку, але підвищений ризик захворювання з'являється наприкінці 40-х років. До групи ризику входять люди із серцевими захворюваннями, міопією, які часто скаржаться на головний біль.

Катаракта, тобто поступове потемніння

Катаракта – ще одне серйозне захворювання очей у людей похилого віку. Воно полягає у зниженні гостроти зору і, як наслідок, поступової втрати зору. Характерні симптоми катаракти – зміна кольору або поява плям у полі зору. Хвора людина, яка швидко сигналізує про тривожні симптоми, швидше позбавиться проблеми. Насамперед ризик цього захворювання схильні до людей, які страждають на діабет, міопію, гіпотиреоз або глаукому в анамнезі.

Пресбіопія

Це захворювання - одне з найхарактерніших захворювань похилого віку. На жаль, цьому схильні всі без винятку.Захворювання полягає в поступовій втраті гнучкості кришталика, а це означає, що пацієнт не може адекватно оцінити відстань до об'єктів, що спостерігаються, або деталі особи, віддаленої від нього людини.

Дегенерація очей

У людей похилого віку, які проживають у хоспісі, дуже поширена AMD або вікова дегенерація жовтої плями. На жаль, це ще одне захворювання, яке, якщо його не лікувати, може повністю позбавити зору літньої людини. Зазвичай, протягом п'яти років від початку хвороби симптоми починають проявлятися в іншому оці. Чому так важливо лікувати цей стан? Необоротні зміни зору можуть відбутися протягом кількох днів.

Близорукість і далекозорість

Також не слід забувати, що люди похилого віку також страждають короткозорістю (міопією), тобто нечіткістю зору об'єктів на відстані, і далекозорістю, тобто нечіткістю зору близьких предметів. Це поширені дефекти очей, які трапляються і в набагато молодших людей. Крім окулярів з відповідною корекцією або контактними лінзами, для лікування цих дефектів також застосовується лазерна корекція.

Профілактика людей похилого віку

Захворювання очей для людей похилого віку в хоспісі цілком природне. На жаль, не всі усвідомлюють, що профілактика тут найважливіша, адже не допустити, щоб хвороба дісталася літньої людини, насамперед слід пам'ятати, що догляд за організмом та його складовими – основа отримання здорового, задоволеного пацієнта.