Приватний дім престарілих у Дніпрі

 

Пансіонат для людей похилого віку та інвалідів Приватний дім престарілих Затишний Дім Цілодобовий догляд за лежачими хворими Послуги нянечки та доглядальниці

 

Гіпертонія-причини та симптоми

Національний фонд охорони здоров'я надав інформацію, згідно з якою кожен третій літній українець страждає на артеріальну гіпертонію. З цим популярним та небезпечним захворюванням борються понад 10 мільйонів людей. Якщо не лікувати високий кров'яний тиск це призводить до інсультів, серцевих нападів, ниркової недостатності та багатьох інших трагічних наслідків.

Причини артеріальної гіпертензії

Гіпертонія - це стан, при якому артеріальний систолічний тиск перевищує 140, а діастолічний артеріальний тиск перевищує 90; оптимальний тиск не перевищує результат 120/80. Гіпертонію зазвичай називають хворобою цивілізації – епідеміологія вказує на високорозвинені регіони як на спалахи хвороби. Найчастішими причинами високого кров'яного тиску є неправильне харчування, малорухливий спосіб життя та ожиріння. Під неправильним харчуванням ми маємо на увазі, в першу чергу, занадто багато солі, надмірно оброблену їжу та нестачу різних макроелементів. Часте вживання алкоголю, тютюну та міцної кави також сприяє розвитку гіпертонії. Отже, можна спробувати резюмувати: що менш здоровий спосіб життя, то вище ризик гіпертонії.

З цим згодні працівники будинку для літніх людей у ​​Дніпрі.

Гіпертонія – симптоми

Багато людей не знають про свій стан і не вживають жодних заходів для боротьби із підвищеним кров'яним тиском. Проблема із симптомами високого кров'яного тиску полягає в тому, що їх просто дуже легко пропустити. У деяких симптомах, таких як потовиділення, легко списати високу температуру.Якщо ми помітили такі симптоми, варто здати аналіз на гіпертонію:

  • Пітливість;
  • Температурні припливи та почервоніння обличчя;
  • Головні болі;
  • Запаморочення та порушення рівноваги;
  • Серцебиття;
  • Знижується фізична форма, швидка стомлюваність;
  • Проблеми зі сном;
  • Відчуття тиску в ділянці грудей, утруднене дихання;
  • Кровотеча з носа;
  • Зниження психіки, що з нервозністю.

Як доглядати літню людину при гіпертонії?

Серед людей похилого віку часто можна зустріти переконання, що гіпертонія - це природний симптом старості. Перше, що потрібно зробити, - це повідомити людину похилого віку, що високий кров'яний тиск - це ненормально. Необхідно систематично приймати прописані ліки, регулярно відвідувати терапевта та піклуватися про себе. Якщо літня людина живе в будинку для літніх людей у ​​Дніпрі, ми можемо допомогти вашій близькій людині, виконавши наступні дії:

Подбає про діяльність літньої людини – піти з нею гуляти, зайнятися з нею нескладними справами в саду, легкими видами спорту.

Необхідно стежити за правильною масою тіла – зайва вага сприяє виникненню гіпертонії, особливо коли людина фізично малорухлива.

Приготуємо страви без солі - особливо важливо нежирне м'ясо, тушковані овочі, фрукти та цільнозернові продукти.

Необхідно збільшити частку продуктів, багатих на калій, таких як: сирий буряк, боби, картопля, банан, виноград, персик, фісташки.

Обмежити споживання алкоголю, важливо кинути палити – вживання тютюну є причиною низки захворювань, а не лише підвищеного тиску.