Приватний дім престарілих у Дніпрі

 

Пансіонат для людей похилого віку та інвалідів Приватний дім престарілих Затишний Дім Цілодобовий догляд за лежачими хворими Послуги нянечки та доглядальниці

 

Хвороба Паркінсона та догляд за хворими

Комусь із ваших близьких як грім серед ясного неба поставили такий діагноз: хвороба Паркінсона? Догляд за хворим, поступове погіршення симптомів, необхідність повної реорганізації життя чи депресія – чинники, із якими необхідно боротися як хворому, і його близьким. У цій ситуації вам зможуть допомогти у пансіонаті для літніх людей у ​​Дніпрі.

Чому пацієнти з хворобою Паркінсона потребують догляду?

Не будемо докладно зупинятися на темі самої хвороби Паркінсона або її лікуванні, але коротко згадаємо, чому пацієнти з хворобою Паркінсона потребують (або потребуватимуть) догляду. Нейродегенеративні зміни викликають прогресуючу пасторальну нестабільність, труднощі у підтримці рівноваги, уповільнення рухів та порушення здатності виконувати точні дії. Згодом це унеможливлює самостійне функціонування пацієнта. Нерідко буває і стареча депресія, причому в останній стадії хворий повністю знерухомлений.

На жаль, саме так виглядає хвороба Паркінсона. Необхідний догляд на дому або в пансіонаті для людей похилого віку. Стан людини неминуче погіршуватиметься, і поки що невідомо, скільки на це піде місяців чи років, дегенерацію клітин зупинити неможливо, а ліки лише полегшують симптоми.

Хвороба Паркінсона - догляд за хворим починається з... опікуна

Робота з догляду за людиною з хворобою Паркінсона потребує фізичних та розумових зусиль. Це часто вимагає значних жертв, наприклад, зміна поточного соціального способу життя або відмова від роботи та хобі. Для багатьох рідних це дуже серйозний удар, що створює відчуття несправедливості та смутку.

Крім того, інші члени сім'ї, як правило, зосереджуються на стражданнях літньої людини. В результаті опікуни змушені пригнічувати і приховувати свої виправдані, хоч і важкі, емоції і віддавати все більше і більше — найчастіше вище їхніх сил. А з хворими є чим зайнятися: давати ліки, стежити за дієтою, збиранням, гігієнічними заходами, мотивувати до розмови чи занять.

Якщо ви взяли на себе важке завдання догляду за хворим на хворобу Паркінсона, постарайтеся подбати в першу чергу про себе. Не соромтеся просити допомоги у рідних та близьких. Знайдіть у своєму оточенні хорошого, чуйного слухача і, якщо необхідно, не соромтеся звернутися до психотерапевта або іншого фахівця в галузі психічного здоров'я. Крім того, пам'ятайте, що ви маєте право на «відпустку через хворобу Паркінсона». Сильна, здорова психіка дозволить вам дбати про своїх близьких із належною завзятістю та позитивним настроєм. Або ж ви можете звернутися за допомогою до пансіонату для літніх людей у ​​Дніпрі.

Яким має бути догляд? Паркінсон та дієта

Лікування хвороби Паркінсона включає прийом леводопів. Ефективність терапії залежить від ступеня всмоктування цієї речовини із шлунково-кишкового тракту. Ви повинні знати, що як амінокислота леводопа конкурує з іншими амінокислотами, наприклад з білків в їжі. Тому слідкуйте за тим, щоб хворий приймав ліки щонайменше за 30 хвилин до або через 2 години після їди.

Крім того, дієта людини з хворобою Паркінсона повинна бути такою ж, як і у здорових людей — збалансованою, різноманітною та багатою на овочі та фрукти.

Хвороба Паркінсона - вправи

Крім прийому ліків та різноманітного харчування, допомагає і реабілітація. Хвороба Паркінсона значно знижує рухливість хворого, тому варто заохочувати його до будь-якої, навіть найменшої активності. Лікар або фізіотерапевт пансіонату для літніх людей у ​​Дніпрі обов'язково порекомендує простий комплекс вправ, який пацієнт зможе виконувати навіть у домашніх умовах.

Ознайомтеся з вправами для черевного преса для людей похилого віку.

Діяльність може включати як прогулянку (у присутності опікуна або з опорою у вигляді, наприклад, ходунків), так і виконання звичайних, побутових дій - вдягання, прибирання, миття посуду. Якщо хворий намагається допомогти вам у господарстві, не забороняйте йому це робити, навіть якщо він робить це повільно та незграбно.

Хвороба Паркінсона – турбота чи гра?

Хороший догляд за людиною з хворобою Паркінсона також включає спільні веселощі. Справді! Для хворої людини інтелектуальна діяльність така ж важлива, як і фізична. Однак заохочення розумових зусиль іноді є досить складним завданням, і ваш підопічний не завжди може бути залучений до розмови. Тоді спробуйте кілька ідей для ігор та занять для пенсіонерів, про які я писала іншим разом. Ви обидва чудово проведете час, але сміх корисний для вашого здоров'я!

Догляд за хворобою Паркінсона - складно, але здійсненно

Як ви напевно знаєте, догляд за пацієнтом із хворобою Паркінсона – непросте завдання. Спостереження за тим, як кохана людина з кожним тижнем стає все гіршою і гіршою, викликає тривогу, біль і величезний психічний стрес. Однак пам'ятайте, що дотримуючись порад з цієї статті, ви зможете значно покращити якість життя не лише хворої людини, а й себе.

 

Facebook

Пансіонати в Україні