Приватний дім престарілих у Дніпрі

 

Пансіонат для людей похилого віку та інвалідів Приватний дім престарілих Затишний Дім Цілодобовий догляд за лежачими хворими Послуги нянечки та доглядальниці

 

Які напої пити пенсіонеру?

Скільки має пити води літня людина? Які напої будуть корисні йому, щоб уникнути зневоднення? Ви, напевно, не раз чули, що вода – це життя. Це правда – адекватна гідратація є ключем до правильного функціонування організму. Тим часом, людям похилого віку дуже легко обезводитися, на що впливають, у тому числі, ліки, які вони приймають. Крім того, люди похилого віку менше відчувають спрагу. І хоча пенсіонери менше відчувають спрагу, їхньому організму потрібно навіть більше рідини, ніж людям молодшого віку – близько 2-2,5 літрів. Тепер, коли ви знаєте, скільки має пити літня людина, настав час подумати про те, які напої йому підходять.

Хоспіс у Дніпрі приймає людей похилого віку з різними захворюваннями, а також для реабілітації після операції чи хвороби.

Що пити пенсіонеру?

Споживання близько двох літрів рідини на день може бути складним завданням. Саме тому варто давати продукти, які знає і любить літня людина – немає сенсу змушувати її пити те, що їй не до смаку. У цьому випадку ви швидше досягнете ефекту, протилежного задуманому. Не можна заперечувати, що найкраще зволожує звичайну воду. Дієтологи рекомендують вживати воду насамперед. Інші напої для людей похилого віку, які повинні бути включені в їх раціон:

  • соки та морси,
  • компоти,
  • несолодкий трав'яний чай,
  • молочні продукти.

Що стосується того, що пити літній людині, часто порушується питання про каву та чай.Якщо дозволяє стан здоров'я, людина похилого віку може вживати обидва ці напої, але їх не слід включати в добовий баланс рідини, оскільки ні кава, ні чай не забезпечують гідратації. Проте варто пам'ятати, що в овочах та фруктах є вода – їх сміливо можна включати до балансу.

Невідповідними напоями для людей похилого віку є всілякі підсолоджені, з барвником, газовані напої. Від них краще відмовитись – вони не тільки не зрошують, а й не надають позитивного впливу на здоров'я. Хоспіс у Дніпрі знаючи такі нюанси, пропонують своїм постояльцям лише корисні для них напої.

Чому зволоження таке важливе?

Чому дієтологи та геріатри приділяють стільки уваги тому, скільки має пити літня людина? Тому що, як уже згадувалося, адекватна гідратація дуже впливає на правильне функціонування організму. Завдяки йому організм літньої людини:

  • виглядає краще (шкіра зволожена, зморшки менш помітні),
  • немає проблем з різними системами (у тому числі травної, сечовивідної, кровоносної),
  • дозволяє уникнути проблем із кровообігом та порушеннями серцевого ритму,
  • краще засвоює водорозчинні вітаміни.

Споживання потрібної кількості рідини також важливе при різних захворюваннях, включаючи хворобу Альцгеймера. Дивлячись на сказане вище, не можна заперечувати, що правильна гідратація надзвичайно важлива.

Скільки має пити літня людина?

Скільки має пити літня людина, залежить від її ваги (хоча, як ми вже згадували, для зручності вживання часто використовується ємність на 2-2,5 л).Формула оптимальної гідратації вважається такою:

0,03 л рідини* на кожний кілограм маси тіла.

Це означає, що людина вагою 70 кг має випивати близько 2,1 л рідини на день. Це повинні бути не тільки вода та соки, але й супи, і вода, що міститься в овочах та фруктах.

Ви знаєте, скільки і чого має пити пенсіонер, але як змусити це зробити? Насамперед, не змушуйте його! Найкраще давати літній людині пити невеликими порціями протягом дня. Для людини, яка не відчуває спраги, склянка води, що подається іноді (інша справа, що склянок буде 10 і більше), виглядає привабливіше, ніж дволітрові пляшки.