Приватний дім престарілих у Дніпрі

 

Пансіонат для людей похилого віку та інвалідів Приватний дім престарілих Затишний Дім Цілодобовий догляд за лежачими хворими Послуги нянечки та доглядальниці

 

Хвороба Паркінсона – що потрібно знати

День хвороби Паркінсона, який відзначається 11 квітня, допомагає привернути увагу громадськості до цього захворювання. Що таке хвороба Паркінсона? Які її симптоми? І як доглядальниці в будинку для людей похилого віку Дніпрі доглядають хворого? Ми зібрали цінну інформацію про це нейродегенеративне захворювання тут.

Що таке хвороба Паркінсона?

Раніше хворобу Паркінсона називали паралічним тремором (через його характерні симптоми). В даний час вона відома як хвороба Паркінсона. Це невиліковне нейродегенеративне захворювання спричиняє загибель клітин головного мозку, що виробляють дофамін, один з нейротрансмітерів. Захворювання вражає переважно людей старше 65 років, але також може вражати людей віком 40 років. Невідомо, що спричиняє захворювання. Лікарі та вчені переважно відзначають роль екологічних, а також генетичних факторів. Хвороба Паркінсона може бути спадковою, хоча багато випадків виникають спонтанно.

Хвороба Паркінсона зазвичай виникає після руйнації більшості нейронів. Тривалий час вона може розвиватися потай і підступно, про що хворий не підозрює. Хвороба Паркінсона виліковна? Не зараз. Сучасна медицина може запропонувати лише медикаментозну терапію, яка уповільнить розвиток хвороби. У багатьох випадках очікувана тривалість життя при хворобі Паркінсона з моменту встановлення першого діагнозу становить близько 20 років.

Хвороба Паркінсона - симптоми

Симптоми хвороби Паркінсона згодом посилюються. Спочатку вони зазвичай асиметричні - вражають один бік тіла.Сім'я або доглядальниці в будинку для літніх людей у ​​Дніпрі, які здійснюють догляд за хворим, повинні пам'ятати, що симптоми не позбавляють людини інтелектуальних здібностей!

Перші симптоми, починаючи з латентного періоду хвороби, дуже неспецифічні. Вони включають, але не обмежуються:

  • запор,
  • розлади сну та настрої (включаючи депресію),
  • проблеми з нюхом.

Згодом пацієнти або їхні близькі можуть помітити повільніші і незграбніші рухи, а також стомлюваність і слабкість. Згодом також з'являються дисбаланси та проблеми з раніше простими діями, такими як вставання зі стільця. Загальні симптоми хвороби Паркінсона, які можуть розвинутись з часом, включають:

  • тремтіння кінцівок (особливо рук);
  • нахил тулуба (викликаний підвищеним м'язовим тонусом);
  • повільність і невиразне мовлення;
  • розлади просторової орієнтації;
  • проблеми із концентрацією уваги;
  • розлади ковтання та проблеми з прийомом їжі;
  • депресія та пригнічений настрій;
  • хронічна втома;
  • проблеми з листом та виконанням повсякденних дій, що вимагають спритності рук.

Як лікувати?

Часте питання: хвороба Паркінсона - як її лікувати? Їх задають як хворі, і їхні родичі. Як мовилося раніше, це захворювання невиліковно, але за ньому застосовується фармакотерапія. Вона має бути обрана лікарем та адаптована до потреб пацієнта. Найчастіше використовуються леводопа та інгібітори катехолметилтрансферази, що підтримують дію. Правильна реабілітація в будинку для людей похилого віку Дніпро також важлива при хворобі Паркінсона, оскільки допомагає довше залишатися у формі.

Як доглядати людину з хворобою Паркінсона?

Ви вже знаєте, що таке хвороба Паркінсона, які її симптоми та як її лікувати. Але як дбати про те, хто страждає від цього? Найголовніше – озброїтися розумінням та прийняттям, щоб зуміти підтримати хворого, особливо у скрутну хвилину. Людині із хворобою Паркінсона потрібно багато уваги, інтересу, а також тепла – як і всім нам. У плані дня варто виділити час для загальних бесід та вправ на пам'ять та мовлення, по можливості також слід подбати про дозу руху та прості фізичні вправи, які допоможуть у реабілітації.

 

Facebook

Пансіонати в Україні