Приватний дім престарілих у Дніпрі

 

Пансіонат для людей похилого віку та інвалідів Приватний дім престарілих Затишний Дім Цілодобовий догляд за лежачими хворими Послуги нянечки та доглядальниці

 

Догляд за хворими на цукровий діабет

Цукровий діабет – хронічне захворювання, пов'язане з порушенням метаболізму цукру в організмі людини. Це викликано недоліком або порушенням роботи інсуліну, що призводить до підвищення рівня цукру на крові.

Організм хворого на діабет не може засвоїти цукор, що надходить з їжею.

Кваліфікований догляд за літніми людьми з цукровим діабетом пропонують у приватному будинку для людей похилого віку "Затишний будинок".

Існує 2 основних типи діабету, це:

Цукровий діабет 1 типу (інсулінозалежний діабет, пов'язаний із необхідністю введення інсуліну). Зазвичай зустрічається у дітей та молодих людей. Причини виникнення до кінця не вивчені.

Цукровий діабет 2 типу (інсулінозалежний цукровий діабет – не завжди вимагає лікування інсуліном, але завжди необхідно змінювати спосіб життя). Це найчастіша форма захворювання, яка зустрічається в основному у людей похилого віку. Основна причина - нездоровий, малорухливий спосіб життя та ожиріння. Також він може бути спадковим.

Симптоми та ускладнення діабету 2 типу

Діабет 2 типу розвивається поступово, майже непомітно, може залишатися непоміченим протягом багатьох років і призводити до багатьох серйозних ускладнень.

До найважливіших ускладнень діабету відносяться:

ураження нервової системи, що виявляється, порушенням чутливості, поколювання, оніміння;

ураження нирок, що призводить до їх відмови;

порушення зору і навіть сліпота;

порушення кровопостачання та іннервації стопи, що призводить до появи ран, інфекцій, що важко гояться, і навіть некрозу (діабетична стопа);

хвороби серця та кровоносних судин, наприклад, ішемічна хвороба серця, інсульти.

Основні принципи догляду за літньою людиною з діабетом у будинку для людей похилого віку.

Найважливішим у догляді за літньою людиною з діабетом є дотримання приписів лікаря щодо ліків, дієти та фізичних вправ.

ЛІКИ

Контроль прийому ліків, прописаних лікарем, регулярно та у правильних дозах.

ДІЄТА

Адаптований раціон людини похилого віку до медичних рекомендацій і суворе їм дотримання;

ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ

Після консультації з фахівцем (лікарем, діабетологом, реабілітологом) мотивація до фізичних навантажень, тип та обсяг яких адаптовані до індивідуального рівня фізичної підготовки літньої людини.

ГІГІЄНА

При догляді за хворим на діабет дуже важливо дотримуватися гігієни, приділяючи особливу увагу ступням. Важливо уникати травм через неправильну гігієну, неправильне взуття або занадто тісні шкарпетки. Будь-які, навіть невеликі ранки можуть призвести до серйозних ускладнень.

КОНТРОЛЬ СТАНУ ЗДОРОВ'Я

Щодня необхідно перевіряти рівень цукру у крові глюкометром. Регулярний контроль маси тіла та артеріального тиску, запис результатів у щоденник самообстеження.

Кожна людина хвора на діабет повинна перебувати під наглядом медсестри та медичних фахівців (діабетолог, кардіолог, нефролог, офтальмолог, невролог). Завдання опікуна - стежити за календарем зустрічей та планувати їх, консультуючись із сім'єю літньої людини.

Важливо спостерігати за змінами у поведінці та самопочутті підопічного. Багато людей відчувають попереджувальні симптоми аномального рівня цукру на крові.

Симптоми зниженого цукру в крові:

почуття голоду;
бліда і спітніла шкіра;
слабкість, непритомність;
проблеми із увагою;
тремтіння;
головний біль та запаморочення;
раптова зміна настрою чи поведінки.
Гіпоглікемія найчастіше виникає після фізичних вправ або відмови від їжі.

Симптоми підвищеного цукру в крові:

підвищена спрага;
сухість в роті;
кислий запах із рота;
суха, червона шкіра;
сонливість;
нудота та блювання;
головні болі;
втрата свідомості.

Найчастіше гіпоглікемія виникає, коли пацієнт не приймає ліки або внаслідок дієтичних помилок (надто багато цукру в їжі).

Найважливіший принцип у догляді за пацієнтами з діабетом - забезпечити їхню безпеку та уповільнити прогресування хвороби, дотримуючись основних принципів терапії.